BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink
Ultimul Shout - not visible
Nu esti autorizat sa vezi Shouts.
 

de ce eu?

Pe acest forum se poate discuta orice subiect :)
Non romanian or spamm messages will be deleted.

de ce eu?

Postby daniellhar » Fri Dec 23, 2005 2:51 pm






Un om l-a intrebat odata pe un mare teolog : ?De ce l-a ales Isus pe Iuda Iscarioteanul sa-I fie ucenic?? teologul a raspuns ?Eu nu stiu, dar am o intrebare si mai grea : ?De ce m-a ales Isus pe mine??

Consultanta pentru Manageriat Iordan Nr. 0001 din anul 0027 d.H.

C a t r e:
Isus, Fiul lui Iosif
Atelierul de Tamplarie - Nazaret
Va multumesc pentru ca ati trimis curriculum vitae al celor doisprezece oameni alesi de Dumneavoastra pentru pozitii de management in noua Dumneavoastra organizatie. Toti au deja testele necesare si am introdus rezultatele lor in computerul nostru. Am facut demersurile necesare ca fiecaruia dintre ei sa i se ia interviuri speciale de catre psihologii si consultantii in aptitudini vocationale ai firmei noastre. Profilul complet al fiecaruia va este trimis pentru o analiza detailata.
Opinia noastra este ca majoritatea celor nominalizati nu provin dintr-un mediu social corespunzator si nu au educatia si aptitudinea necesara pentru felul de munca pe care o desfasurati. Ei nu demonstreaza un adevarat spirit de echipa. Recomandarea noastra este ca Dumneavoastra sa contactati persoane cu experienta in management si cu capacitati deja demonstrate.
Simon Petru dovedeste instabilitate emotionala si are un temperament ofensiv. Andrei nu are nici o calitate de lider. Fratii: Iacov si Ioan, fii lui Zebedei, pun interesele personale deasupra loialitatii fata de companie. Toma demonstreaza o atitudine echivoca care tinde sa-i submineze moralul. Credem ca este datoria noastra sa va comunicam ca Matei a fost pus pe lista neagra a Biroului Central pentru Afaceri Infloritoare, Ierusalim. Iacov, fiul lui Alfeu, si Tadeu, au tendinte sigure spre extremism si au prezentat un procentaj ridicat pe scala depresiunilor maniace.
Unul dintre candidati insa, indica mare potential. Este un om cu abilitati si resurse, se intelege bine cu oamenii si are o minte agera pentru afaceri. Este motivat si totodata ambitios si demn de incredere. Numele lui este Iuda Iscarioteanul. Noi il recomandam pentru postul de controlor si om de mana intai in viitoarea Dumneavoastra echipa.
Autor necunoscut

[/b]
THE EART IS NOT BELONG TO US,WE BELONG TO EARTH
daniellhar
 
Posts: 2
Joined: Tue Dec 13, 2005 11:47 am
Location: bxl

Re: de ce eu?

Postby adellina` » Thu Jan 12, 2006 4:16 pm


wow...e super mega extra adevarata !!
chiar asa...oare de ce eu?
oricum, ma bucur ca Il am pe Dumnezeu ca Tati, si o sa ii multumesc toata viatza mea ca Si-a dat Fiul pentru mine :wink:
Cateodata cred ca fiecare din noi suntem un "iuda" , nu?
User avatar
adellina`
 
Posts: 10
Joined: Thu Dec 01, 2005 4:19 pm
Location: Hunedoara


Return to Discuţii Libere [romanian only]

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

 

Powered by PHPBB3 & MKPortal Integration
MKPortal ©2003-2006 mkportal.it

ERROR: Database error.
Cannot execute the query: SELECT theme_name, theme_path, theme_storedb FROM phpbb3_styles_theme where theme_id = '1'
MySql Error returned:
MySql Error code: 0