BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
Ultimul Shout - not visible
Nu esti autorizat sa vezi Shouts.
 

frica de Domnul, invatatura de datina omeneasca ?

Pe acest forum se poate discuta orice subiect :)
Non romanian or spamm messages will be deleted.

frica de Domnul, invatatura de datina omeneasca ?

Postby lutherII » Wed Dec 07, 2005 1:10 am

Isaia 29:13 ... aceste cuvinte sunt atata de vii in lumea in care traim, de ce ?. de ce oamenii se tem de Domnul, doar pt ca "asa sunt invatati de mici" oare din lipsa de cunoastere ? din lipsa de interes ? ce se intampla atunci cand omul nu`L cauta pe Domnul ? ... ci se bazeaza doar pe ceea ce "primeste" ... pe ceea ce "i se spune" ... ?
Zice Domnul: "Cand se apropie de Mine poporul acesta, Ma cinstestec cu gura si cu buzele, dar inima lui este departe de Mine, si frica pe care o are de Mine nu este decat o invatatura de datina omeneasca" Isaia 29:13
User avatar
lutherII
 
Posts: 2
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:48 am
Location: ... pana la marginile pamantului

Postby calea » Wed Dec 07, 2005 9:23 am

aşa este..............sărbătorile şi multe practici aşa zis creştine le facem de dragul datinei sau a lumii nu cumva să supărăm lumea..........?!
Noi trebuie să stăm ?nsă ferm pe temelia Cuv?ntului..............
Işfa Alin
User avatar
calea
 
Posts: 21
Joined: Tue Nov 15, 2005 4:48 pm
Location: Arad, Arad


Return to Discuţii Libere [romanian only]

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

 

Powered by PHPBB3 & MKPortal Integration
MKPortal ©2003-2006 mkportal.it

ERROR: Database error.
Cannot execute the query: SELECT theme_name, theme_path, theme_storedb FROM phpbb3_styles_theme where theme_id = '1'
MySql Error returned:
MySql Error code: 0